Přednášky a workshopy

Na přednášky a workshopy je nutné se přihlásit z důvodu omezené kapacity. Přihlášky zasílejte prostřednictvím přihlašovacího formuláře či na mail skolazdravizlin@gmail.com – přihláška bude potvrzena a následně Vám budou zaslány další informace o vybrané přednášce či workshopu.

11. 4. 2019 v 16.30-19.00: Jak správně chodit a běhat v barefoot obuvi a naboso

Praktický workshop pro laickou i odbornou veřejnost, pro chodce i běžce  (čtvrtek 16:30 – 19:00) v prostorách Jiný Svět, Osvoboditelů 484, Zlín (naproti budově Českého rozhlasu, pod lázněmi). 

Přednáší: Mgr. Blanka Šarlota Jurková, fyzioterapeutka se specializací na barefoot coaching

Cena: 280 Kč

Bosá chůze má blahodárný účinek na celé tělo. Nejen kvůli akupresurním účinkům na reflexní plošky na chodidle, ale také kvůli správné funkci nohy a celkovému držení těla. Barefoot (tedy „bosá“) obuv umožňuje tělu zhýčkanému městským prostředím vrátit se k tomu nejjednoduššímu léku – chodit přirozeně. Každý krok se Vám pak stává účinnou terapií.
Workshop je určen pro každého, kdo má chuť občas zahodit boty nebo to již párkrát udělal a chce se dozvědět více o nohách v kontextu celkového vlivu na tělo. Ukážeme si, jak vady nohou ovlivňují postavení našeho těla, chůzi a celkově náš pohybový aparát. Budeme si povídat na téma obuvi, jak má vypadat pro dospělé a jak pro děti. Zabývat se budeme důležitými aspekty práce s tělem, kdy nám inspirací budou jógové pozice. Ukážeme si, jak začít chodit či běhat naboso (či v barefoot obuvi) tak, aby byl přechod bezpečný. A v neposlední řadě se v praktické části (v terénu) dozvíte, jak na tom Vaše nohy jsou.

Proběhlo:

19. 3. 2019 v 17.00-19.30: Jak na jarní nachlazení a únavu pomocí metod tradiční čínské medicíny

Praktická přednáška pro laickou i odbornou veřejnost (úterý 17:00 – 19:30) v prostorách Jiný Svět, Osvoboditelů 484, Zlín (naproti budově Českého rozhlasu, pod lázněmi). 

Přednáší: MUDr. Petra Uríková, praktička a lektorka TČM

Cena: 200 Kč

Veřejná přednáška s praktickými ukázkami. Na rozdíl od přírody, která se na jaře probouzí a prokazuje svou životaschopnost, řadu lidí v jarních měsících postihuje únava. Ke znavenému organismu se pak snadno připojí nachlazení či nemoc. Proč tomu tak je a jak se udržet i po zimě v kondici vám vysvětlíme s pomocí tradiční čínské medicíny a nabídneme způsoby, jak jarní únavu a nachlazení zvládnout s využitím tradičních postupů čínské medicíny. Součástí přednášky budou i praktické ukázky vybraných metod.

*******

15.1.2019 v 17.00-19.30: Hubnutí s pomocí metod tradiční čínské medicíny

Praktický workshop pro laickou i odbornou veřejnost (úterý 17:00 – 19:30) v prostorách Jiný Svět, Osvoboditelů 484, Zlín (naproti budově Českého rozhlasu, pod lázněmi). 

Přednáší: MUDr. Petra Uríková, praktička a lektorka TČM

Cena: 200 Kč

Workshop s praktickými ukázkami vybraných metod tradiční čínské medicíny, které můžete využít pro podporu hubnutí. Podíváme se kritickým pohledem na klasické způsoby hubnutí a představíme a prakticky si vyzkoušíme jednotlivé metody tradiční čínské medicíny, které lze pro podporu hubnutí úspěšně využít: stravování, moxování, baňkování, fytoterapie, aurikuloterapie.  Hned po přednášce můžete začít aplikovat to, co si vyberete…