Přednášky a workshopy

Na přednášky a workshopy je nutné se přihlásit z důvodu omezené kapacity. Přihlášky zasílejte prostřednictvím přihlašovacího formuláře či na mail skolazdravizlin@gmail.com – přihláška bude potvrzena a následně Vám budou zaslány další informace o vybrané přednášce či workshopu.

8. 9. 2020 v 17.00-19.00: Léčivé bylinky na talíři

Praktický seminář pro celou rodinu  (úterý 17:00 – 19:00) v prostorách Jiný Svět, Osvoboditelů 484, Zlín (naproti budově Českého rozhlasu, pod lázněmi). 

Seminář povede zkušená bylinářka Jaroslava Divílková, poradna Petrklíč, Vizovice

Cena: 200 Kč (při platbě do 2.9.2020) / 240 Kč (při platbě do 8.9.2020) / děti 100 Kč

Bylinky nemusíme konzumovat jen v podobě čajů, nálevů a výluhů. Svou léčivou sílu nám mohou předat i jen tak, syrové, či upravené v jídle. V semináři se dozvíme o možnostech využití bylinek v našich kuchyních, zjistíme, jak nejlépe naložit s léčivou silou rostlin v různých ročních obdobích, z jakých bylinek si připravit výborný salát či polévku, a samozřejmě budeme testovat a ochutnávat. Prostor bude samozřejmě i pro Vaše dotazy.
Workshop je vhodný i pro rodiče s dětmi (ideálně školního věku, ať se mohou zapojit), je prakticky zaměřený, takže co si připravíme, to si také sníme 😉

Délka přednášky: 2 hodiny (včetně dotazů)

Proběhlo:

24. 3. 2020 v 17.00-19.00: Jarní bylinky a jejich využití pro posílení a očistu organismu

Praktická přednáška pro laickou i odbornou veřejnost  (úterý 17:00 – 19:00) v prostorách Jiný Svět, Osvoboditelů 484, Zlín (naproti budově Českého rozhlasu, pod lázněmi). 

Přednáší: zkušená bylinářka Jaroslava Divílková, poradna Petrklíč, Vizovice

Cena: 200 Kč (při platbě do 18.3.2020) / 240 Kč (při platbě do 24.3.2020)

Bylinky působí na lidský organismus blahodárně po celý rok. Po zimě je však ideální čas na pročištění a posílení organismu. Na přelomu zimy a jara přicházejí různá nachlazení, virová onemocnění, únava… a na to vše má příroda lék.
V přednášce se zaměříme především na jarní bylinky, které mají sílu očistit a posílit organismus, řeč však bude i o bylinkách rostoucích v jiných ročních obdobích. Dozvíme se, jak bylinky zpracovávat, aby nám byly co nejvíce k užitku, i jak je uchovávat. Prostor bude samozřejmě i pro Vaše dotazy.

Délka přednášky: 2 hodiny (včetně dotazů)

*******

17. 9. 2019 v 17.00-19.00: Výživa ženy v těhotenství i šestinedělí a strava dětí do předškolního věku podle principů tradiční čínské medicíny

Praktická přednáška pro laickou i odbornou veřejnost  (úterý 17:00 – 19:00) v prostorách Jiný Svět, Osvoboditelů 484, Zlín (naproti budově Českého rozhlasu, pod lázněmi). 

Přednáší: MUDr. Petra Uríková, praktička a lektorka TČM

Cena: 200 Kč (při platbě do 13.9.2019) / 240 Kč (při platbě do 17.9.2019)

Jak na těhotenské nevolnosti? Čím doplnit energii po porodu a v šestinedělí? Jsou pro děti vhodné mléčné výrobky či kukuřičné křupky? Proč je lepší kaši snídat než večeřet?
Maminky v těhotenství a šestinedělí vyživují nejen sebe, ale i své miminko, proto musí stravování v tomto energeticky náročném období dobře promýšlet. Podobně je to u dětí v prvních letech jejich života. Praktické principy stravování podle zásad TČM pomohou dostat náš energetický systém do rovnováhy, doplnit chybějící energii, ale i předcházet nemocem. Na přednášce se dozvíme spoustu užitečných rad pro jednotlivá období, a to vše v kontextu principů TČM. Prostor bude i pro Vaše dotazy.

Obsah přednášky:
• základy principů stravování podle tradiční čínské medicíny
• specifika stravování maminek v těhotenství a v šestinedělí a dětí od narození do předškolního věku – jaké potraviny a návyky prospívají a jaké naopak škodí
• vhodnost vybraných obecně doporučovaných potravin pro jednotlivé skupiny – mléčné výrobky, syrová zelenina a ovoce, instantní kaše, kukuřičné křupky a mnohé další
• proč je potřeba vařit
• ovlivňování vybraných zdravotních problémů pomocí stravy, např. těhotenské nevolnosti
• a mnohé další
• v závěru přednášky bude prostor pro Vaše dotazy

Délka přednášky: 2 hodiny (včetně dotazů)

*******

11. 4. 2019 v 16.30-19.00: Jak správně chodit a běhat v barefoot obuvi a naboso

Praktický workshop pro laickou i odbornou veřejnost, pro chodce i běžce  (čtvrtek 16:30 – 19:00) v prostorách Jiný Svět, Osvoboditelů 484, Zlín (naproti budově Českého rozhlasu, pod lázněmi). 

Přednáší: Mgr. Blanka Šarlota Jurková, fyzioterapeutka se specializací na barefoot coaching

Cena: 280 Kč

Bosá chůze má blahodárný účinek na celé tělo. Nejen kvůli akupresurním účinkům na reflexní plošky na chodidle, ale také kvůli správné funkci nohy a celkovému držení těla. Barefoot (tedy „bosá“) obuv umožňuje tělu zhýčkanému městským prostředím vrátit se k tomu nejjednoduššímu léku – chodit přirozeně. Každý krok se Vám pak stává účinnou terapií.
Workshop je určen pro každého, kdo má chuť občas zahodit boty nebo to již párkrát udělal a chce se dozvědět více o nohách v kontextu celkového vlivu na tělo. Ukážeme si, jak vady nohou ovlivňují postavení našeho těla, chůzi a celkově náš pohybový aparát. Budeme si povídat na téma obuvi, jak má vypadat pro dospělé a jak pro děti. Zabývat se budeme důležitými aspekty práce s tělem, kdy nám inspirací budou jógové pozice. Ukážeme si, jak začít chodit či běhat naboso (či v barefoot obuvi) tak, aby byl přechod bezpečný. A v neposlední řadě se v praktické části (v terénu) dozvíte, jak na tom Vaše nohy jsou.

*******

19. 3. 2019 v 17.00-19.30: Jak na jarní nachlazení a únavu pomocí metod tradiční čínské medicíny

Praktická přednáška pro laickou i odbornou veřejnost (úterý 17:00 – 19:30) v prostorách Jiný Svět, Osvoboditelů 484, Zlín (naproti budově Českého rozhlasu, pod lázněmi). 

Přednáší: MUDr. Petra Uríková, praktička a lektorka TČM

Cena: 200 Kč

Veřejná přednáška s praktickými ukázkami. Na rozdíl od přírody, která se na jaře probouzí a prokazuje svou životaschopnost, řadu lidí v jarních měsících postihuje únava. Ke znavenému organismu se pak snadno připojí nachlazení či nemoc. Proč tomu tak je a jak se udržet i po zimě v kondici vám vysvětlíme s pomocí tradiční čínské medicíny a nabídneme způsoby, jak jarní únavu a nachlazení zvládnout s využitím tradičních postupů čínské medicíny. Součástí přednášky budou i praktické ukázky vybraných metod.

*******

15.1.2019 v 17.00-19.30: Hubnutí s pomocí metod tradiční čínské medicíny

Praktický workshop pro laickou i odbornou veřejnost (úterý 17:00 – 19:30) v prostorách Jiný Svět, Osvoboditelů 484, Zlín (naproti budově Českého rozhlasu, pod lázněmi). 

Přednáší: MUDr. Petra Uríková, praktička a lektorka TČM

Cena: 200 Kč

Workshop s praktickými ukázkami vybraných metod tradiční čínské medicíny, které můžete využít pro podporu hubnutí. Podíváme se kritickým pohledem na klasické způsoby hubnutí a představíme a prakticky si vyzkoušíme jednotlivé metody tradiční čínské medicíny, které lze pro podporu hubnutí úspěšně využít: stravování, moxování, baňkování, fytoterapie, aurikuloterapie.  Hned po přednášce můžete začít aplikovat to, co si vyberete…