Kurzy

Na kurzy je nutné se přihlásit z důvodu omezené kapacity. Přihlášky zasílejte prostřednictvím přihlašovacího formuláře či na mail skolazdravizlin@gmail.com – přihláška bude potvrzena a následně Vám budou zaslány další informace o kurzu.

 

24. 11. 2018 – Vztahy a jejich zlepšení podle pěti elementů

Jednodenní kurz pro laickou i odbornou veřejnost (sobota 9-16:00) v prostorách Jiný Svět, Osvoboditelů 484, Zlín (naproti budově Českého rozhlasu, pod lázněmi). 

Přednáší: Mgr. Daniela Pilařová (Shanti Academy, Ostrava), poradkyně v oblasti zdraví a životního stylu, lektorka jógy

Cena: 1200 Kč

Kurz je zaměřený na hlubokou analýzu našich rodinných, pracovních i přátelských vztahů a na jejich zlepšení pomocí pěti elementů.
Každý z nás se narodil v některém z pěti elementů (dřevo, oheň, země, kov, voda). Tyto prvky na sebe vzájemně působí skrze tři různé cykly: rození (vztah matka–dítě), destrukce (dítě–matka) či ovládání (prarodič–vnuk). Do pentagramu pěti prvků tak můžeme zakreslit nejen vztahy v konkrétní rodině (či jiném partnerském uskupení), ale také vztahy pracovní a přátelské.
K těmto pentagramům následně přidáváme ještě analýzu znamení, v nichž se jednotliví aktéři vztahů narodili: západní zvířetník, východní zvířetník, numerologie. Všechny tyto čtyři metody – pět elementů, západní a východní znamení a numerologie – vytvářejí velmi podrobnou vztahovou mapu, na které odhalíte potenciální vztahové zádrhely, zjistíte, proč to v některé rodině klape a v jiné ne, nebo proč v práci od příchodu kolegyně nelze volně dýchat.
Pomocí hlubokého pochopení vztahové mřížky, v níž se nacházíme, a pomocí vlastností každého z pěti prvků se naučíte upravovat vztahy tak, aby sloužily lépe nejen vám, ale i všem, kdo se v nich s vámi nacházejí.
Obsah workshopu:
 • pět elementů a jejich vztahy (přednáška)
 • zakreslení vlastního vztahového pentagramu (workshop)
 • západní zvířetník (přednáška)
 • východní zvířetník (přednáška)
 • doplnění pentagramu o informace ze zvířetníků (workshop)
 • společná analýza jednotlivých vztahových vzorců, možnost jejich nápravy

 

Proběhlo:

10. 11. 2018 – Správné držení těla dokáže zázraky (kurz je přesunut do zimních měsíců 2019)

Jednodenní kurz pro laickou i odbornou veřejnost (sobota 9-17:00) v prostorách Jiný Svět, Osvoboditelů 484, Zlín (naproti budově Českého rozhlasu, pod lázněmi). 

Přednáší: Ludmila Toboláková, terapeutka Dornovy metody a lektorka jógy

Cena: 1400 Kč

Správný postoj těla hraje důležitou roli v zachování zdraví našeho pohybového aparátu. Pokud správně stojíme, sedíme a hýbeme se, je rovnoměrně rozloženo zatížení kloubů a svaly pracují efektivně. Volně může proudit i náš dech a rovnováha se odráží v naší psychice. ​Vlivem dnešního „moderního“ způsobu života ovšem schopnost správného přirozeného postoje ztrácíme. Schválně, v jaké pozici jste právě teď Vy?
V rámci kurzu se naučíme správnému držení těla, které využijeme v běžných denních situacích – když stojíme na zastávce, sedíme v autě či za počítačem, zvedáme těžkou tašku s nákupem ad. To je totiž ta nejlepší cesta, jak své tělo „přeprogramovat“ – změnit svůj každodenní pohybový stereotyp. Je to běh na dlouhou trať, ale rozhodně stojí za to! Držení našeho těla totiž ovlivní i celkové zdraví organismu.

Kurz je vhodný pro ženy i muže, mladé i starší, sportovce i pecivály ☺ Je zaměřen především prakticky, proto je kapacita omezena na komorní skupinu 10 účastníků.

**********

21. 4. 2018 – Výživa podle tradiční čínské medicíny

Jednodenní kurz pro laickou i odbornou veřejnost (sobota 9-18:00) v budově Střední zdravotnické školy ve Zlíně, Broučkova 372 (konečná autobusu 33 – Bartošova čtvrť), Zlín

Přednáší: MUDr. Petra Uríková, praktik a lektor TČM

Cena: 1400 Kč

Správné zásady stravování mají v tradiční čínské medicíně své nezastupitelné místo. Principy učení tradiční čínské medicíny o výživě vycházejí z pochopení existence základní energie čchi, vzájemných energetických vztahů mezi jednotlivými orgány, ze systému pěti elementů a vzájemné harmonie protikladů jin a jang. Tradiční čínská medicína klade důraz na přizpůsobení stravování individuálně každému jedinci vzhledem k jeho aktuálnímu stavu, nemocem, ale též ročnímu období nebo okolí, ve kterém žije. Poznání zákonitostí stravování a jeho vlivu na náš energetický systém tak nabízí úžasnou možnost, jak jednoduše a pozitivně lze v domácích podmínkách ovlivnit vařením zdraví celé rodiny, jak posílit své zdraví a předcházet nemocem, či v případě nemoci zasáhnout účelně a cíleně v procesu uzdravování.

Absolventi kurzu získají nejen teoretické znalosti o stravování dle zásad tradiční čínské medicíny, ale i praktické ukázky a příklady použití v praxi. Dozví se především, jak lze získané poznatky a principy stravování jednoduše uplatnit v našem regionu a s běžně dostupnými a denně používanými potravinami a také jak jídlo, které jí a vaří, působí na jejich zdraví.

Na kurzu se dozvíte:

 • Jak jídlo ovlivňuje naše tělo
 • Jak jídlo ovlivňuje proudění čchi v našem tělě
 • Jak působí jídlo vzhledem k jednotlivým elementům
 • Jaká je příslušnost ingrediencí k jednotlivým elementům
 • Jaká je vhodná strava pro těhotné, kojící, děti a na hubnutí
 • Jak můžeme stravou ovlivnit nejčastější nemoci
 • Konkrétní recepty pro časté potíže a nemoci
 • Celkové působení jídla s ohledem na chuť, barvu a teplotu

***********

17. – 18. 3. 2018 – Aurikuloterapie (akupunktura a akupresura ucha)

Dvoudenní kurz pro laickou i odbornou veřejnost – sobota (9-18:00), neděle (9-16:00) v budově Střední zdravotnické školy ve Zlíně, Broučkova 372 (konečná autobusu 33 – Bartošova čtvrť), Zlín

Přednáší: MUDr. Petra Uríková, praktik a lektor TČM

Cena: 2600 Kč

Aurikuloterapie je metoda využívající principů akupunktury a akupresury na uchu, na němž se promítá celé lidské tělo. Na ušním boltci tak vzniká mapa jednotlivých orgánových systémů, na které můžeme cíleně působit jak léčebně tak i preventivně. Mapa obsahuje více než 100 bodů, na jejichž identifikaci se podílel především francouzský lékař Nogier, který celý systém důkladně prozkoumal a zdokonalil. Diagnostiku provádíme dotykem pomocí sondy na předpokládané problémové body, vyvolaná bolest je signálem problému. Léčebně pak body ovlivňujeme akupresurou (semínka), akupunkturou (jehly) nebo laserem.

Tato metoda svou jednoduchostí představuje unikátní možnost, jak zvládnout problémy našeho těla i pomoci našim blízkým. Je vhodná na doplnění běžné praxe lékařů, masérů i terapeutů nejenom tradiční čínské medicíny. Tím, že pracujeme pouze na ušním boltci, je metoda lehce přístupná i komukoliv bez medicínského vzdělání, je zde minimální riziko komplikací nebo neúspěchu.

Metoda nachází využití u širokého spektra potíží od problémů jako je boj s nadváhou, alergie, odvykání kouření, stres až po bolesti zad, ovlivňování hladiny hormonů, nemoci dýchacích cest, zažívacího traktu, urogenitálního systému (včetně možnosti terapie neplodnosti) i těžce řešitelných chronických bolestí.

Obsah kurzu:

 • teoretické předpoklady pro praktikování aurikuloterapie
 • anamnéza pacienta a na co si dát pozor z medicínského hlediska
 • mapa bodů na ušním boltci
 • diagnostika – vyhledávání bodů aneb jak se na uchu neztratit
 • terapie – akupresura a akupunktura
 • základní kombinace u nejčastějších problémů
 • možnost konzultace vlastních potíží přímo ve výuce